DPS UGORY

RODO

Warunki bytowe

W Domu znajdują się pokoje jedno, dwu i trzyosobowe.
W dniu przyjęcia Mieszkaniec kierowany jest na pierwsze wolne posiadane miejsce w Domu.
W przypadku przyjęcia na oddział dla osób w podeszłym wieku jest to miejsce w pokoju dwuosobowym.
Wszystkie pokoje na oddziale dla osób w podeszłym wieku posiadają łazienki wyposażone w umywalkę i toaletę. Nie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Na piętrze w przestrzeni wspólnej znajdują się prysznice i toalety, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z każdego pokoju jest dostęp na przestronny taras z widokiem na ogród lub Park Szelągowski. Niestety z przyczyn konstrukcyjnych nie są one dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W przestrzeni wspólnej na poziomie 0,0 znajduje się podjazd na taras dostosowany dla osób poruszających się na wózkach.
Posiłki w zależności od stanu zdrowia i kondycji fizycznej oraz własnych upodobań Mieszkańca są wydawane na stołówce lub serwowane do pokojów. Mieszkańcy mogą spędzać czas na świetlicy, korzystać z biblioteki, gabinetu rehabilitacji, oraz relaksować się w ogrodzie lub patio.
W przypadku przyjęcia na oddział dla osób niepełnosprawnych fizycznie w dniu przyjęcia Mieszkaniec kierowany jest do pokoju dwuosobowego lub trzyosobowego. Na tym oddziale, znajdującym się w osobnym budynku, pokoje nie są wyposażone w łazienki. W przestrzeniach wspólnych są łazienki i toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy tego oddziału mogą korzystać z wszystkich wspólnych pomieszczeń, atrakcji oraz przestrzeni w budynku dla osób w wieku podeszłym. Spożywają posiłki na stołówce lub są one serwowane do pokojów.